Rodzinna Wielkanoc w Bieszczadach

Wielkanoc w Bieszczadach

... zima mija, piękna, niezbyt biała, niezbyt mroźna.

Słońce coraz wyżej, coraz jaśniej, coraz cieplej, już niedługo wiosna...

 

A jak wiosna to WIELKANOC - wesoła, zielona, radosna!

W ten radosny czas przygotowaliśmy dla Państwa Wielkanocny Pakiet Świąteczny od 29 marca do 1 kwietnia.

Zapraszamy już od piątku. Czemu już w piątek? "Wytrawnym piechurom" proponujemy Drogę Krzyżową na Tarnicę. Corocznie w Wielki Piątek, na jej szczycie (1346 m n.p.m.) setki Pielgrzymów spotyka się u stóp stalowego krzyża, który upamiętnia wędrówki ks. Karola Wojtyły w sierpniu 1953 roku. Jeśli zaś ra propozycja jest zbyt forsowna, zapraszamy do obejrzenia plenerowego przedstawienia Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej. Jest ono przygotowywane przez miejscowy Zakon Ojców Franciszkanów. Okoliczni mieszkańcy wcielają się w postacie sprzed 2 tys. lat i podążają ścieżką wzdłuż leśnych kapliczek będących jednocześnie stacjami Drogi Krzyżowej.

W piątek proponujemy również spędzenie wieczoru przy wspólnym malowaniu pisanek.

W sobotę przygotujemy dla Państwa postne śniadanie, a po nim, dla najmłodszych, koszyczki do święcenia. W naszym malutkim, wiejskim kościółku zostaną poświęcone i Święta rozpoczęte...

W wolnym czasie proponujemy wypad do Soliny i Polańczyka, chwilę relaksu w gorącej balii lub saunie. Wieczorem dla chętnych rozpalimy ognisko.

W Niedzielę podejmiemy Państwa tradycyjnym, świątecznym śniadaniem (żur, jajka, wędzonki, pieczone mięsa, ciasta, napoje) i smakowitym, domowym obiadem z ciastami i napojami. Wieczór spędzony przy kominku będzie przyjemnym i relaksującym zakończeniem dnia.

Odległości: Dębowa Gazdówka - Tarnica - około 48 km, Dębowa Gazdówka - Kalwaria Pacławska - około 45 km, Dębowa Gazdówka - Solina - około 25 km.

 

Koszt Pakietu Wielkanocnego (29.03 - 01.04.2024 r.):  1100 zł od osoby

w cenie:

  • nocleg
  • wyżywienie HB
  • Świąteczne Śniadanie
  • Świąteczny obiad
  • opłata pobytowa

dzieci w wieku 3-12 l.: 690 zł od osoby

dzieci do 3 lat (bez dodatkowych świadczeń): bezpłatnie